By using this site, you agree to the Privacy Policy and Terms of Use.
Accept
Zlatibor.NewsZlatibor.NewsZlatibor.News
  • Vesti
  • Turizam
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Sport
  • Najave
  • Video
Reading: Noć muzeja
Share
Notification Show More
Font ResizerAa
Zlatibor.NewsZlatibor.News
Font ResizerAa
  • Vesti
  • Turizam
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Sport
  • Najave
  • Video
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Zlatibor.News > Blog > Događaji > Noć muzeja
DogađajiNovostiVideo

Noć muzeja

ZlatiborNews
Last updated: 18/05/2012 23:01
ZlatiborNews
14 years ago
Share
SHARE

 

19.05.2012.godine, Zlatibor

Večeras se održava deveta “Noć muzeja“, u 67 mesta u Srbiji i na preko 100 lokacija. Manifestacija počinje u 18 časova  i trajaće do dva sata iza ponoći. Organizatori poručuju da će širom naše zemlje posetioci uživati u originalnim sadržajima i postavkama muzeja. U Užicu će biti otvorene dve nove postavke.

Narodni muzej Užice je za ovogodišnju Noć muzeja pripremio izložbu “Prvi voz u užičkom kraju”, koja prikazuje razvoj železnice u užičkom kraju. Posetioci će razvoj železnice pratiti kroz fotografije, dokumenta, i razne predmete. U isto vreme u Muzeju se mogu pogledati i stalne postavke i izložbe kao što su “Užice, nastanak i razvoj” (stalna postavka), “Partizanska fabrika oružja i municije 1941.godine” (stalna postavka), itd… Pored postavke u samom Narodnom muzeju, posetioci mogu posetiti i Jankovića kuću gde će biti izložba ” Gradska kuća u Užicu u XIX i početkom XX veka”, zatim Hidroelektranu Pod gradom gde je organizovana izložba Hidrocentrala na Đetinji i Spomen kompleks Kadinjača gde su organizovane izložbe “Radnički bataljon i borba na Kadinjači” i “Užički kraj u NATO agresiji!”

 Pored Narodnog muzeja posetioci mogu da posete i Istorijski arhiv Užice gde će moći da pogledaju izložbu “Spomen na trg”. Izložba prikazuje izgradnju Trga partizana u Užicu i njegovom svečanom otvaranju u julu 1961. godine, kada je otkriven spomenik Josipa Broza Tita. Trg je građen povodom proslave 20 godišnjice ustanka naroda Jugoslavije, a na svečanom otvaranju je prisustvovalo oko 200000 ljudi iz cele Jugoslavije.  Izložba se sastoji od 65 panoa, na kojima su izložene crno-bele fotografije i dokumenta. Uz izložbu je planirana i projekcija filma “Prvi gradjanin male varoši”. Film je snimljen u Užicu, 1961. godine, u vreme izgradnje Trga. Film je režirao Mladomir Puriša Djordjević, a glavne uloge igraju Rade Marković, Jelena Žigon i Ljuba Tadić.




Dan kada su pali Car i zid
Zlatiborski doručak za početak letnje sezone
Čajetinski bend na Apertura festu u Prijepolju
Raša Popov u Čajetini
Počeo sa radom informacioni sistem Heliant Health u Domu zdravlja u Čajetinu
Share This Article
Facebook Email Print
Previous Article Završen 20.dečji festival “Deca među narcisima”
Next Article Izbori – drugi krug

Stay Connected

248.1KLike
69.1KFollow
134KPin
54.3KFollow

							banner							
							banner
Create an Amazing Newspaper
Discover thousands of options, easy to customize layouts, one-click to import demo and much more.
Learn More

Latest News

Održana 16.sednica – II deo
Politika Vesti Video
Saopštenje: U toku je pljačka trećine Zlatibora
Info Vesti
Vlada Srbije zabranila izvoz nafte
Info Vesti
Održana 16.sednica SO Čajetina – I deo
Politika Vesti Video
//

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet

Quick Link

Support

Sign Up for Our Newsletter

Subscribe to our newsletter to get our newest articles instantly!

© Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Join Us!
Subscribe to our newsletter and never miss our latest news, podcasts etc..
Zero spam, Unsubscribe at any time.
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?