U četvrtak, 06.oktobra 2016.godine održana je 4.sednica SO Čajetina na kojoj su odbornici raspravljali više od dvadeset tačaka dnevnog reda.
Odbornici su odlučivali o drugom rebalansu za 2016.godinu u kome je ukupan iznos sredstava ostao isti (dve milijarde i sto pedeset miliona) ali je došlo do promena na rashodnoj strani. Po novom rebalansu za lokalni razvoj je planirano 135 miliona dinara što je povećanje u odnosu na prvobitno odvojenih 42,7 miliona dinara. Takođe su povećana i sredstva za putnu infrastrukturu sa 342 na 384 milona. Najviše sredstava je smanjeno na poziciji lokalni ekonomski razvoj koja je sa 425 miliona smanjena na 213 miliona. Ova sredstva su planirana za izgradnju gondole na Zlatiboru.
U diskusiji po ovoj tački dnevnog reda su učestvovali Aleksandar Jeremić i Milan Lazović. Odbornik Aleksandar Jeremić (SNS) je postavio pitanja u vezi sredstava odvojenih za puteve i kakva je situacija sa refinansiranjem kredita za gondolu.
Odbornik Milan Lazović (GG Zlatiborski pogled) je postavio pitanje u vezi realizacije projekta Sušičkog vrela i rekonstrukcije puta u MZ Tripkova. On je postavio i pitanje zašto su prekinuto subvencionisanje poljoprivrednika.
Na Lazovićeva pitanja je odgovorio Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina koji je istakao da će Sušička vrela zajedno sa Dobroseličkom rekom uskoro biti uključeni u sistem vodosnabdevanja opštine Čajetina.
U nastavku sednice odbornici su usvojili izveštaje o radu TO Zlatibor i PU Radost za prethodni period. Zatim se raspravljalo o izmenama finasijskih planova za 2016.godinu za JP Gold Gondola i JP KSC Čajetina. Ovim izmenama je planirano da JP KSC Čajetina dobije 10 miliona dinara od Ministarstva turizma za izgradnju još jednog fudbalskog terena na Švajcariji.
Skupština je usvojila izmene statuta JP Gold Gondola, JP KSC Čajetina i KJP Zlatibor, dok će se saglasnost na Statut JKP Vodovod – Zlatibor razmatrati na sledećoj sednici posle usaglašavanja stavova po pitanju delatnosti ovog preduzeća.
Odbornici su doneli više odluka imovinsko – pravnog karaktera o otuđenju građevinskog zemljišta.
Posebno interesovanje je vladalo za 10 i 11 tačku dnevnog reda na kojima je predstavljen Plan postavljanja privremenih objekata na Zlatiboru za period 2017 – 2022.
Ovim planom je predviđeno da se sve privremene lokacije jednoborazno urede na prostoru od Kraljevog trga do teniskih terena i do Odmarališta Dunav. Odbornici su usvojili i visinu lokalnih komunalnih taksi koje će važiti u narednom periodu.