Srpska narodna partija je danas u Kancelariji za saradnju sa RF otvorila Knjigu zahvalnosti Rusiji, gde meštani mogu da napišu svoje poruke i izraze zahvalnosti Rusiji, ruskom narodu i predsedniku Rusije Vladimiru Putinu, za veto koji je Rusija uložila u Savetu bezbednosti UN i time sprečila usvajanje, po naš narod i državu štetne, britanske rezolucije o Srebrenici.
Ovom, i nizom drugih akcija, Srpska narodna partija želi da izrazi zahvalnost Rusiji za prijateljsku i bratsku pomoć koju je pružila Srbiji u odbrani njenih nacionalnih i državnih interesa.
Knjiga zahvalnosti Rusiji biće izložena na Zlatiboru u Kancelariji za saradnju sa Ruskom Federacijom narednih 5 dana, svakog dana od 9 do 16 časova.
Sve poruke zahvalnosti građana Srbije biće objedinjene u zbirku koja će, preko Ambasade Ruske Federacije u Beogradu, biti poslata predsedniku Rusije Vladimiru Putinu.