Akcija “Posadi svoj hlad” koju organizuje Zeleni razvojni centar se nastavlja ove nedelje. Planirano je da se tokom jeseni podeli 40.000 sadnica belog jasena.
Opština Čajetina se i ovom prilikom priključila ovoj akciji, a za sadnju je dobijeno 100 besplatnih sadnica belog jasena. Sadnice belog jasena će biti podeljene u petak, 10. decembar u 12 časova, ispred zgrade Opštine, uz podršku KJP “Zlatibor”.
Sadnice su dar kompanija koje slede primere dobre društvene odgovornosti i koje žele na ovaj način da pomognu u stvaranju boljih uslova za život građana.
Određeni broj sadnica će biti prosleđen školama i vrtićima na teritoriji Opštine, kako bi se i najmlađi sugrađani uključili i edukovali o važnosti sadnje drveća.
U jesenju podelu sadnica se uključilo više od 120 gradova i opština u Srbiji, a cilj je da se posadi 100.000 novih sadnica u urbanim sredinama. U prolećnoj akciji je podeljeno već 30.000 sadnica belog jasena, od čega je 100 sadnica podeljeno građanima, školama i vrtićima.