By using this site, you agree to the Privacy Policy and Terms of Use.
Accept
Zlatibor.NewsZlatibor.NewsZlatibor.News
  • Vesti
  • Turizam
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Sport
  • Najave
  • Video
Reading: Decembar – mesec dobre volje i dobrih dela
Share
Notification Show More
Font ResizerAa
Zlatibor.NewsZlatibor.News
Font ResizerAa
  • Vesti
  • Turizam
  • Politika
  • Društvo
  • Kultura
  • Sport
  • Najave
  • Video
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Zlatibor.News > Blog > Događaji > Decembar – mesec dobre volje i dobrih dela
DogađajiDruštvoHumanost i solidarnost

Decembar – mesec dobre volje i dobrih dela

ZlatiborNews
Last updated: 02/12/2015 10:08
ZlatiborNews
10 years ago
Share
SHARE

Udruženje građana Zlatiborski krug iz Čajetine poziva sve ljude dobre volje da se uključe u humanitarnu akciju DECEMBAR –MESEC DOBRE VOLJE I DOBRIH DELA za pomoć korisnicima Dnevnog boravka za decu sa smetnjama u razvoju “Zračak” i njihovim porodicama i korisnicima usluge Pomoć u kući za stare u čajetinskim selima.

decembar-zlatiborski-krug

Sa početkom zime povećana je potreba za posteljinom i đebadima u domovima korisnika socijalnih usluga koje pruža Zlatiborski krug. S obzirom na to da su korisnici Službe Pomoć u kući uglavnom bolesni i lošijeg materijalnog stanja, kao i većina porodica korisnika Dnevnog boravka za decu sa smetnjama u razvoju, Zlatiborski krug je pokrenuo akciju prikupljanja ćebadi, pokrivača i posteljine, kako bi se pomoglo najugroženijima.

Stanovnici Čajetine su se i ranije odazivali humanitarnim pozivima i uključivali se u akcije kojima je pružana potrebna pomoć ugroženim sugrađanima. Ovog puta, povezani su značajni datumi u decembru i čitav mesec je posvećen dobrim delima.

Trećeg decembra se obeležava Međunarodni dan osoba sa invaliditetom, a petog decembra Svetski dan volontera, pa je Zlatiborski krug, pokretanjem ove akcije pozvao sve sugrađane da posednjeg meseca u ovoj godini misle na one koji su u nevolji, kojima je potrebna pomoć i da, u skladu sa svojim mogućnostima, pomognu svojim komšijama. Kao i uvek, veličina priloga nije važna, već dobra volja i ideja da zajedno možemo pomoći onima kojima je trenutno pomoć potrebna.

Akcija će trajati čitavog meseca, a svi koji žele da se uključe i svojim prilogom pomognu, mogu da se jave Jagodi Jeremić, koordinatorki Volonterskog socijalnog servisa (tel. 0641744498).

Vesna Belčević, PR
UG Zlatiborski krug
Slobodana Penezića 31, Čajetina
Phone: +381 63 85 79 935
E-mail: zkrug@mts.rs

Tradicionalni doček Srpske nove godine u Jablanici
Bingo 7.kolo 2013.godine
Održanja 45.sednica SO Čajetina
Na Zlatiboru se očekuje veliki broj gostiju za novogodišnje praznike
U Mačkatu održano opštinsko takmičenje iz istorije
TAGGED:decembar mesec dobre voljehumanitarna akcijapomoc u kuci za starezlatiborzlatiborski krugzracak
Share This Article
Facebook Email Print
Previous Article Na Zlatiboru se predstavlja Zakon o ozakonjivanju
Next Article Zapadna Srbija predstavila zimsku turističku ponudu

Stay Connected

248.1KLike
69.1KFollow
134KPin
54.3KFollow

							banner							
							banner
Create an Amazing Newspaper
Discover thousands of options, easy to customize layouts, one-click to import demo and much more.
Learn More

Latest News

Održana 16.sednica – II deo
Politika Vesti Video
Saopštenje: U toku je pljačka trećine Zlatibora
Info Vesti
Vlada Srbije zabranila izvoz nafte
Info Vesti
Održana 16.sednica SO Čajetina – I deo
Politika Vesti Video
//

We influence 20 million users and is the number one business and technology news network on the planet

Quick Link

Support

Sign Up for Our Newsletter

Subscribe to our newsletter to get our newest articles instantly!

© Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Join Us!
Subscribe to our newsletter and never miss our latest news, podcasts etc..
Zero spam, Unsubscribe at any time.
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?