Međunarodni sajam turizma i seoskog turizma po deveti put biće organizovan pod potkroviteljstvom grada Kragujevca u hali Šumadija sajma od 24. do 26. novembra. Organizatori ovog sajma su Gradska turistička organizacija “Kragujevac” i “Šumadija sajam”. Ova manifestacija, koja je 2012. godine nagrađena Turističkim cvetom kao najbolji događaj u funkciji promocije turizma, ove godine okupiće više od 100 izlagača. Posle Beograda i Novog Sada ovo je najvažniji sajam u zemlji.

Turistička organizacija “Zlatibor” će učestvovati ove godine u okviru standa Turističke organizacije “Zapadna Srbija”. Posetioci štanda Zlatibora će imati priliku da se upoznaju sa turističkom ponudom planine za predstojeću zimsku sezonu, kao i sa ponudom koju su turistička organizacija Zlatibora, hotelijeri i turističke agencije na Zlatiboru pripremili za zimsku sezonu.
Za posetioce će biti organizovani brojni zabavni sadržaji, a stručni žiri će i ove godine izabrati najuspešnije izlagače i poslednjeg dana Sajma biće dodeljene nagrade za najuspešniju promociju, najuređeniji izlagački prostor i za najbolji promo materijal.
Izvor: TO Zlatibor